Calorii Porumb


Denumire aliment Calorie Proteine Lipide Carbohidrati
Amidon (porumb)3460.30.185.9
Baton cu rez, porumb, susan expandate Nias3768.70.584.7
Cereale de porumb Corn Flakes Nestle3767.31.583.4
Cereale de porumb Winny38781.585.5
Ciocolata cu fulgi de porumb Ritter Sport52562959
Conserva porumb dulce auriu D’Aucy912.92.412.2
Conserva porumb dulce boabe D’Aucy953.41.716.5
Conserva porumb Green Country Kaufland892.92.511.2
Faina de porumb (malai)3668.51.777.7
Felii crocante din porumb cu branza Stilla Fitness382104.276.1
Fulgi de cereale (grau, secara, ovaz,porumb,orz) Sanovita32511.33.261.8
Fulgi de porumb3577.70.685.7
Fulgi de porumb 365378.580.585.5
Fulgi de porumb Clever3767.41.581.4
Fulgi de porumb Cribbits3588.1180.4