Calorii Faina


Denumire aliment Calorie Proteine Lipide Carbohidrati
Faina de porumb (malai)3668.51.777.7
Faina de secara3549.41.877.5
Faina din soia Solaris Plant37246.56.737.9
Faina Dura Food36612.31.376.3
Faina integrala33913.71.972.6
Faina integrala de grau ecologica Natura Land34714.21.866.8
Faina integrala din grau Sanovita34814.41.866.2
Faina integrala din ovaz Sanovita38814.46.864.3
Faina integrala din secara Sanovita3289.31.766.6
Faina neagra de grau Boromir347101.174.4
Faina orz34510.51.674.5
Faina seminte de in Flax Seed Meal Now Foods555.324.73737
Paine crocanta cu faina de secara Finn Crisp Original350112.759
Paine crocanta din faina integrala de secara Wasa Leger350101.867.5
Paine feliata cu faina de secara 36522712.90.842.4